Witamy na stronie naszej Fundacji

Głównym celem działalności Fundacji jest budowa Centrum Gabinetów Specjalistycznych Lekarskich dla wszystkich emerytów zapewniając im poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego i likwidując braki istniejące w ochronie zdrowia, znosząc bariery dysproporcji społecznej. Gabinety służyłyby następnym pokoleniom wszystkich emerytów województwa małopolskiego likwidując brak opieki zdrowotnej, a także poczucie zagrożenie życia. Nasza Fundacja jest bardzo biedna (jak emeryci) i sama nie jest w stanie podołać budowie centrum, dlatego prosimy o wsparcie dla dobra wspólnego emerytów.

W styczniu 2012 roku Fundacja zwróciła się do Fundacji WOŚP - Pan Jerzy Owsiak - z prośbą o zagranie WOŚP dla emerytów seniorów, oto odpowiedź:

Po zakończeniu 21. Finału WOŚP nasza Fundacja otrzymała podziękowania:
"Przesyłamy gorące podziękowania od całej naszej Fundacji za udział w 21. Finale WOŚP. Dziękujemy za wytrwałość, energię, radość i optymizm, które są w nas wszystkich. Będziemy mogli kupić sprzęt medyczny ratujący życie i leczący wiele osób, ale także będziemy mogli podzielić się wiarą, że ludzie mogą być piękni, wspaniałomyślni, pomocni i pełni przyjacielskiego ducha. Finały Orkiestry weszły w trzecią dekadę wyjątkowym tematem i dzięki ogromnej energii wszystkich Polaków pomogą rozwiązać wiele problemów.
Dziękujemy za każdy odruch przyjaźni, miłości i... muzyki!"
Sie ma
Jurek Owsiak & przyjaciele
Działalność Fundacji: obrona praw należnych emerytom; przeciwdziałanie dyskryminacji i marginalizacji emerytów z tendencją do wykluczania przez NFZ emerytów z badań profilaktyczno-przesiewowych. Efektem działań Fundacji w tym zakresie było złożenie w imieniu emerytów interpelacji poselskiej do Sejmu RP. Fundacja działa na rzecz integracji emerytów oraz integracji międzypokoleniowej.

Dane Fundacji

Fundacja "Szanujmy Godność Człowieka" Organizacja Pożytku Publicznego